Ako bolo na Leteckej párty

-Ale ja som ešte nikdy neletela v lietadle, a mám ísť na Leteckú party?

-To nič nie je .Lietadlo, to je ulička a pár sedadiel okolo.

-A pilota si videl?

-Nie, ale poznám o ňom jeden dobrý vtip…

Takto, sa to všetko začalo. Detské popoludnie v zborovej miestnosti sa konalo 22.októbra 2017 o 15.00. Stretli sa tam prevažne deti, ktoré boli na letnom tábore, ale prišli medzi nás aj takí, ktorí s nami v lete neboli. V lete na detskom tábore sme sa rozprávali a učili zvládať rôzne cestné situácie, a za to sme získali vodičský preukaz. Teraz sme voľne pokračovali, a prešli sme k lietadlám, lietaniu a ako to spojiť so šírením evanjelia. Počúvali sme príbeh o Betty Greene, ktorá mala veľmi rada lietanie, ale aj Pána Boha. Keď raz bola v džungli, a išla navštíviť iných misionárov, uvedomila si, že cesta džungľou je veľmi namáhavá, ťažká a nebezpečná. Dozvedeli sme sa, ako Bán Boh spojil obidve Bettyne túžby, a ona sa stala prvou misionárkou pilotkou. Čítali sme aj v Biblii, že ak budeme na všetkých svojich cestách poznávať Hospodina, tak On nám urovná naše chodníky (Príslovia 3,6). Medzi nás prijala pozvanie aj sestra Zuzka Zgodavová, ktorá je doktorantkou na leteckej škole v Košiciach. Ona nás naučila, ako sa aj z nás môžu stať piloti lietadiel, a ešte veľa zaujímavých vecí. Všetky deti úspešne odpovedali na náročné otázky a boli odmenené odznakom letca.

Po vynikajúcom leteckom občerstvení sme sa pustili do zhotovovania našich vlastných lietadiel z netradičných materiálov. Fotky zo stretnutia sú na našej stránke www.ecavpp.sk vo fotogalérii.
Ani sme si nevšimli, že čas na naše stretnutie už odletel. Spolu sme sa pomodlili a domov sme sa rozchádzali plní leteckých zážitkov.

Alenka Findrová